Cart
Shopping cart
Health • środa, 5 kwietnia 2023 • 3 minut(y)

Czym jest spersonalizowane odżywianie? Lepszy stan zdrowia dla przyszłości ludzkości

autor(ka): Zinzino

Jeszcze nigdy ludzkość nie miała większej możliwości wyboru stylu życia. Nigdy też nie mieliśmy tak mało czasu. Każdy z nas ma własne obowiązki w pracy, w domu i związku. To samo dotyczy zdrowia. Możemy skorzystać z ogólnych zaleceń, ale nie powinniśmy traktować ich jak wytycznych dotyczących stylu życia.

W związku z mnogością trendów, produktów spożywczych, sposobów ćwiczeń fizycznych, porad biohackingowych i urządzeń wellness do wyboru, mamy ogromne możliwości prowadzenia zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia. Kluczem jest zdecydowanie, co wybrać, a co zignorować.

Dlaczego absorpcja składników odżywczych różni się w zależności od osoby

Spersonalizowane odżywianie oznacza indywidualne dostosowanie porad żywieniowych, które mają na celu poprawę stanu zdrowia. Dawki przyjmowanych składników odżywczych są dostosowywane w oparciu o indywidualne potrzeby organizmu. Członkowie najbliższej rodziny mogliby jeść te same trzy posiłki i reagować na nie zupełnie inaczej. Musimy wziąć pod uwagę geny, zwyczaje i preferencje żywieniowe, metabolizm, wagę, cele dotyczące dobrego samopoczucia i wszelkie dolegliwości. Urządzenia i aplikacje, które są z nami bez przerwy, pomagają nam dostrzec, że każdy z nas podąża swoją własną drogą do zdrowia. A im więcej wiemy, tym lepsze podejmujemy decyzje.

Nutrigenomika – jak geny wpływają na odżywianie

Nie ma diety idealnej. Oczywiście są zalecenia dietetyczne, które pomagają nam odżywiać się lepiej (np. dieta śródziemnomorska), nie istnieje jednak doskonały plan żywienia, który byłby odpowiedni dla każdego. O to właśnie chodzi w optymalizacji odżywiania – powinno być ono dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Kiedy przyswoimy sobie tę zasadę, przestaniemy bezmyślnie podążać za kolejnym „najlepszym” przepisem na zdrowie i dobre samopoczucie.

Musimy zwrócić uwagę na unikalną strukturę genetyczną. Ogólne podejście się nie sprawdza. Już czas wprowadzić realną zmianę stylu życia, wykorzystując produkty zdrowotne, które umożliwiają nam indywidualną terapię. Pozbądźmy się wątpliwości, żyjmy zdrowo i zostańmy własnymi dietetykami, trenerami i cheerleaderkami.

Badanie reakcji organizmu na dostarczane składniki odżywcze i optymalizacja odżywiania  

Poza dietą spersonalizowane podejście do odżywiana może dotyczyć również witamin i suplementów diety. Wkraczamy w ekscytującą erę – podejmowanie decyzji w oparciu o indywidualne potrzeby i życiowe cele nigdy nie było łatwiejsze.

Globalna marka z branży zdrowia i wellness, Zinzino, już od ponad dekady zajmuje czołowe miejsce w kształtowaniu przyszłości spersonalizowanego odżywiania.

Wykorzystując aktywne substancje odżywcze zawarte w produktach spożywczych do walki z brakiem równowagi w organizmie, nieskazitelne, oparte na wynikach badań produkty Zinzino są dowodem na synchronizację natury i nauki. Nie ma lepszego przykładu spersonalizowanego odżywiania niż BalanceTest i BalanceOil+.

95% ludzkości ma zachwianą równowagę organizmu (zbyt dużo kwasów tłuszczowych omega-6 i niewystarczająca ilość omega-3). Te produkty mają na celu przywrócenie harmonii i balansu ciała dzięki 15 korzyściom zdrowotnym zatwierdzonym przez EFSA.

Prawdziwa zmiana zaczyna się na poziomie komórkowym, głęboko wewnątrz organizmu. Nie ma innego schematu działania poza spersonalizowaną strategią. BalanceTest to niezależny domowy test suchej kropli krwi, który dokładnie określa profil kwasów tłuszczowych. BalanceOil+ to terapia, która w łagodny i naturalny sposób dostosowuje wskaźnik omega-6:3 w 120 dni.

partner-looking-at-phone.jpeg

Spersonalizowane testy i naturalne suplementy oparte na wynikach badań naukowych

W świecie zdrowia i dobrego samopoczucia formuje się nowy standard. Jesteśmy dobrze poinformowanym społeczeństwem, mającym wysokie oczekiwania odnośnie do stosowanych produktów, ciekawi nas ich zawartość, pochodzenie składników i to, jak mogą poprawić nasz komfort życia. Wymagamy, by były naturalne, ale również skuteczne w działaniu z wynikami potwierdzonymi badaniami.

Biorąc pod uwagę własne potrzeby, strukturę biologiczną, preferencje i założenia, mamy tylko jedną możliwość – zadbanie o swoje zdrowie w radykalny sposób. Spersonalizowane odżywianie, wysokiej jakości produkty oparte o badania naukowe i słuchanie własnego organizmu (wśród zgiełku świata zewnętrznego) to nasza przyszłość.

Wykonaj BalanceTest, by rozpocząć podróż ku równowadze organizmu.

*Te twierdzenia nie zostały ocenione przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania i leczenia chorób ani zapobiegania im.